Proleće je tako super!

Proleće je tako super!

Prolećna pesma

Proleće je, proleće je,
raduje se ceo svet,
kud pogledaš sunce sjaji,
a pod rosom blista cvet.

Naše grudi, naše duše
zatalas’o ovaj sjaj,
slavuj mali sunce hvali
što je zemlja pravi raj.

(Jovan Jovanović – Zmaj)

Prvi prolećni dani su nam osim lepog vremena doneli i pregršt zabave.

Prolećna jurka: Pčelice i ose

Smislili smo nove prolećne jurke. Nazvali smo ih Pčelice i ose. Igra se tako što se postave dva veća obruča, po jedan na dve suprotne strane dvorišta. U jedan se stavi nekoliko predmeta koji predstavljaju saće. Mi smo koristili marker kapice, ali mogu biti i loptice ili bilo šta drugo. Deca se podele u dve ekipe: pčelice i ose. Pčelice su pored košnice sa saćem, a ose kraj prazne košnice, odnosno obruča. Zadatak osa je da kradu saće od pčelica. Pčelice ih sprečavaju tako što ih dodirom zaleđavaju. Ose se odleđuju tako što dodirnu zaleđenu osu. Ako pčelice zalede sve ose, one su pobedile, a ako ose ukradu pčelicama svo saće, one su pobedile. Jedna osica ima pravo da ponese najviše dva saća. Igrajte i u vašim vrtićima, klubovima, na zabavama, ali kažite od koga ste naučili 😉

Sađenje prolećnog cveća

Pored igara bili smo i vredni. Ukrasili smo dvorište novim drugarima – cvećem.

Prolećna pesma uz gitaru

Počeli smo da učimo i novu pesmu o proleću koju nam je svirao Željko na gitari, a čućete je ako odgledate do kraja video o početku proleća u našem dvorištu 🙂

proleće je tako super! from Vrtic Bibi on Vimeo.

0 Comments

Leave Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *